Alaaddinbey Mh. 622. Sk. Sera Plaza No:8F Nilüfer BURSA
trende

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

15.09.2018
2.522
Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Günümüzde birçok alanda kullanılan elektronik kartlar çevresel faktörler, enerji dalgalanmaları ve komponent ömürlerinin bitmesi sebebi ile arızalanabilir. Bu aşamada söz konusu cihazlarda onarım işlemi yapılması gerekir. Arızanın onarılması için ilk aşama arızanın tespit edilmesidir. Bunun için öncelikle profesyonel bir ekip ve multimetre, osiloskop, sinyal jeneratörü, komponent tester (huntron, polar… vb ), sıcak hava istasyonu ve bunlara benzer test cihazları gereklidir. Arızanın tespit edilme aşamasında herhangi bir hata arızanın bir daha geri dönülemez hale gelmesine neden olabilir.

Arızanın tespitinde ölçü aletleri profesyonel ekibimiz ile kullanılarak devrede yer alan komponentler ve devre yolları kontrol edilip tespitler tamamlandığında onarım aşamasına geçilir. Bu aşamada öncelikle kart üzerinde var ise programlı komponentlerin (eprom, gal, pal, eeprom,hdd… vb) yedeklemesi yapılmalıdır. Daha sonra arızalı komponentler devre enerji, sinyal ve diğer komponentlere zarar vermeden sökülür ve yine aynı dikkatle kaliteli ve orjinal komponentler yerlerine tekrar takılır. 

Onarım aşamasının bitmesinin ardından hazırlanan simule ortamda kart test edilir ve tüm fonksiyonlarının çalışır durumda olduğu test edildikten sonra güvenli bir şekilde müşteriye sevk edilir. 

Ayrıca bazı arızaların cihaz ve komponentlerin üretimden kalkması gibi durumlarda onarımları mümkün olmuyor gibi gözükebilir yada cihaza profesyonel olmayan kişiler tarafından müdahale edilerek cihaz daha kötü duruma getirilmiş olabilir bu aşamada firmamız tecrübeli uzman kadrosu ve bilgi birikimimizle cihaz ve kart üzerinde inavasyon çalışmaları yaparak onarıyor yada aynı işi yapabilecek kartları tasarlayabiliyoruz. 

Firmamız endüstriyel ve medikal alanda bir çok elektronik kart ve cihazın bakım ve onarım hizmetini sunmaktadır. Bunlar endüstriyel pc, plc, plc modülleri, HMI dokunmatik panel, Servo sürücü, ac sürücü, psu, smps, güç kaynakları… vb cihaz ve elektronik kartlardır. 

Elektronik kart tamiri için bizimle mutlaka iletişime geçin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: