Alaaddinbey Mh. 622. Sk. Sera Plaza No:8F Nilüfer BURSA
trende

Elektronik Kart Tamirinde Hangi Aşamaları Uyguluyoruz

21.10.2021
43
Elektronik Kart Tamirinde Hangi Aşamaları Uyguluyoruz

Firmamızda onarımı yapılan endüstriyel elektronik kartlar, medikal cihaz ve elektronik kartlarda uyguladığımız bakım ve onarım prosedürümüz aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

1 - Elektronik Kart / Cihaz Kayıt

Firmamıza gönderilen ürünler teknik servis otomasyonu programımızda kayıt altına alınır. Bu kayıt müşteri bilgileri, cihazın servisimize giriş çıkış tarihleri, cihazın kontrollerini ve tamirini yapan personel bilgilerini, cihaz onarım aşamalarını, cihaz teklif proforma ve faturalandırma bilgilerini barındırmaktadır. Ayrıca bu veriler herhangi bir 3. taraf kurum yada kuruluşlarla paylaşılmamaktadır.

2 -Arıza Tespiti ve Fiyatlandırma

Teknik servis kaydı yapılarak servisimize girişi yapılan cihazlarınızda firmamızın son teknoloji ekipmanlar ile donatılan servisinde kontrol edilerek arızaları tespit edilir. Arıza tespit işlemi arızalı karta uygulansa da geri dönüşü olmayan hata ve kayıplara yol açmamak için uzman personel ve kaliteli bir alt yapıya sahip olan bir teknik servis gereklidir ve firmamız tüm bu niteliklere sahiptir. Cihaz üzerindeki arızalar multimetre, huntron V/I tester, Polar V/I tester, Fluke marka osiloskop ve sinyal jeneratörlerimiz vb… cihazlarımız ile kısa sürede tespit edilmektedir. Fakat kullanılan cihazların yanı sıra arıza tespitleri firmamız tecrübelerine bağlı olarak kendi geliştirdiği test yöntemleri ve test ekipmanları ile daha da hızlı sağlanmaktadır. Arıza tespiti yapılan cihaz onarım aşamasında kullanılacak malzeme ve işçiliğe göre hesaplanarak fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlandırma aşamasında müşteri dostu fiyat politikamıza sadık kalınmaktadır.

Fiyat Teklifi Kabul Edilie ise ; Cihaz onarım aşamasına geçilir .
Fiyat Teklifi Kabul Edilmez ise ; Cihaz teslim alındığı gibi eksiksiz olarak herhangi bir bedel talep edilmeden müşteriye iade edilir.

3 - Yedekleme

Onarımı yapılacak olan cihaz üzerinde yer alan mcu, eprom, eeprom. Flash, nandflash, cf kart, mmc kart, gal ve pal gibi yazılımı ve yardımcı yazılımı barındıran tüm komponentler de bulunan yazılımlar yedeklenir. Bu sayede onarım aşamasında yaşanabilecek veri kayıplarının önüne geçilir. Ayrıcaa yedeklenen bu veriler daha sonraki veri kayıplarınızda size yardımcı olabilmek adına firmamızda yer alan lokal serverimiz de, Bursa DGN teknolojide yer alan serverlerimiz de ve İstanbul RD Core sunucularımızda yedeklenerek saklanır.

Not : Söz konusu tüm yazılım, backup ve program dataları asla 3. taraf kişi, kurum yada kuruluşlar ile paylaşılmaz. Yazılımlarınız software yedekleme programız ile yedeklendiğinden 256Mbit SSL şifreleme ile korunmaktadır.

4 - Komponent Tedariği

Firmamız bünyesinde kayıt altına alınmış 6.000 çeşit ve üzeri komponent (direnç, kondonsatör, transistör, mosfet, diyot, zener, fet, ujt, sigorta, dijital entegreler, analog entegreler, opamp, chipset, cpu, opto izalatör... vs ) stoğu ve 2.000 üzeri bileşen ( LCD, touch panel, smps power, backlight, backlight driver, mebran, röle, kontaktör,ram, psu, ssr...) bulunmaktadır. Stoklarımız teknik servis otomasyonumuzda yer alan stok modülü ile takip edilmekte ve miktarı azalan komponentler hemen sipariş edilmektedir.

Stoğumuzda bulunmayan komponentler ise hızlı bir şekilde yurtiçi ve yurt dışı tedarikçilerimizden temin edilmektedir.

4 - Onarım

Onarım aşamasına geçen elektronik kart yada cihazlarınız üzerinde arızalı olduğu tespit edilen komponentler değiştirilir. Bu aşamada firmamız bünyesinde yer alan profesyonel lehimleme ve lehim sökme ekipmanları kullanılır. BGA işlemleri ise yine firmamız bünyesinde yer alan BGA İstasyonları ile yapılır. Bu aşamada uygulanan her adım alanında uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımız ile sağlanır. Aksi halde elektronik kartlarda geri dönüşü olmayan arızalar meydana gelebilir. Firmamızda ise onarım aşaması titizlikle ve profesyonelce yönetilir.

7 - İnovasyon

Onarımı tamamlanan elektronik kartları sadece onarmıyoruz. Arızaya sebep olan faktörleri de araştırıyoruz. Elektronik kart ve cihazlarınızı etkileyen sorunları buluyor ve ortadan kaldırıyoruz. Bu aşamada firmamız tarafından tespit edilen elektronik karta ait kronik sorunlar yada işletme ortamından kaynaklı sorunlar tespit edilerek elektronik kart yada cihazlarınızın bu faktörlerden etkilenmemesi için firmamız tarafından geliştirilen yöntemler ile arızanın ve mali kayıplarınızın önüne geçiyoruz.

Teknik Servis Garantisi

Firmamızda onarımı yapılan cihaza 6 ay onarım esnasında kullanılan komponentler ve işçilik için servis garantisi veriyoruz. Firmamızda bakım ve onarım 1. ve 2. sınıf yada a ve b sınıfı bakım olarak nitelendirilmez. Tüm onarımlarımız ve bakım çalışmalarımızda en yüksek seviyede kaliteli hizmeti sunmak hedefimizdir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: