Alaaddinbey Mh. 622. Sk. Sera Plaza No:8F Nilüfer BURSA
trende

Endüstri 4.0

09.11.2021
25
Endüstri 4.0

Endüstri 4.0 Nedir ? Endüstri 4.0’ın faydaları nelerdir ? gibi sorularınızı bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız. Endüstri 4.0 aslında 4. sanayi devrimi anlamını taşımaktadır yada 4. endüstri devrimi diyebiliriz.  Bu terim ilk olarak Almanya Hannover Fuarı’nda (2011) ilk kez dile getirildi.

2012 yılında ise Robert Bosch GmbH ve Henning Kagermann çalışma grubu oluşturarak hazırladıkları 4. Sanayi Devrimi öneri dosyasını Alman Federal Hükümeti’ne sunmuştur.

Endüstri 4. aslında endüstriyel alanda yer alan makine ve cihazların teknoloji ile bütünleşmesidir. Bütünleştirilmiş bu teknoloji ise üretimin her alanında etkin bir rol oynamaktadır. Üretim esnasında ki bir makineden elde edilen veriler işlenerek üretimin daha verimli hale getirilmesi aynı zamanda üretimi duran bir makineden de elde edilen veriler ile verimliliğin arttırılması hedeflenmektedir. Yani makinelerin kendi aralarında kurdukları iletişim ile yüksek verimlilik gücüne ulaşmaktır.

Natromak Endüstriyel Elektronik ve Otomasyon şirketi olarak firmamız da Endüstri 4.0 alanında hizmet sunmaktadır. Veri toplama ve makine haberleştirme çözümlerimiz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: